Стевія: натуральний підсолоджувач та його вплив на організм
Застосування стевії при ожирінні.
Будучи безкалорійною та володіючи комплексом біологічно активних речовин, що нормалізують вуглеводний обмін в організмі, стевія — незамінний харчовий продукт для людей із надмірною масою тіла. Деякі пацієнти відзначають зниження бажання вживати солодощі та жирну їжу. Продукти зі стевією входять до раціону багатьох дієт для схуднення. Не змінюючи звичного способу життя, отримуючи насолоду від прийому їжі, що містить стевію, люди з надмірною масою тіла поступово та безпечно худнуть.
Вплив стевії на органи травлення.
Встановлено позитивний вплив стевії на органи травної системи. Стевія має сприятливий ефект на функцію підшлункової залози та печінки. У народній медицині застосовують чай зі стевією при печії, посиленому газоутворенні у кишечнику, зниженні кислотності шлункового соку.
Гіпотензивна дія стевії.
Здатність стевіозидів знижувати системний артеріальний тиск була виявлена в ряді експериментальних досліджень. Доведено також діуретичний ефект стевіозидів. Тривале використання стевіозидів викликає кардіотонічний ефект, позитивно впливаючи на функцію серцево-судинної системи.
Протимікробна дія стевії.
Поживне середовище із вмістом стевії уповільнює зростання мікробів, а вітаміни та мінерали, що входять до складу листя стевії, необхідні для нормального функціонування імунної системи. Для профілактики простудних захворювань та грипу рекомендується вживати чай зі стевією. Встановлена здатність стевіозидів пригнічувати зростання бактерій (Streptococcus sorbinus) у порожнині рота, завдяки чому стевію використовують як добавки до зубних паст.
Загальнотонізуюча дія стевії.
Народний досвід застосування стевії свідчить про її здатність відновлювати сили людини після нервового та фізичного виснаження. Застосування стевії усуває втому, підвищує силові та динамічні характеристики м'язів. Все це робить стевію незамінним продуктом для спортсменів та людей, які займаються важкою фізичною чи напруженою розумовою роботою.
Стевія уповільнює процеси старіння.
Дезінтоксикаційна дія стевії.
Речовини, що містяться в стевії, мають антиоксидантні властивості (вітамін С, р-каротин, мінерали, Zn, Se). М'яка дія рослини сприяє виведенню продуктів обміну, шлаків та солей важких металів із організму.
Вплив стевії на шкіру.
Водний настій стевії є прекрасним косметичним засобом для догляду за шкірою, що пригнічує ріст бактерій, що викликають запалення сальних залоз та утворення вугрів. Маски з водного настою стевії роблять шкіру м'якою, пружною, усувають подразнення, перешкоджають появі зморшок.
Серед інших підсолоджувачів смак стевії вважається найбільш приємним і ближчим до смаку сахарози, будучи безкалорійним продуктом. При вживанні продуктів, у яких сахароза замінена стевією, зменшується уражуваність зубів карієсом, знижується маса тіла у опасистих людей, ці продукти можна вживати людям, які страждають на діабет.
Стевія мають високий коефіцієнт солодощі, стійка при нагріванні, легко розчиняються і дозуються, утилізуються без включення інсуліну, не шкідливо впливають на організм.
Виявлено позитивний вплив стевії на діяльність печінки та підшлункової залози, на усунення алергічних діатезів у дітей. Є спостереження, що вживання стевії знижує потяг до нікотину та алкоголю.
Вживання напоїв, кондитерських виробів та інших продуктів зі стевією рекомендується при порушенні вуглеводного обміну, що призводить до ожиріння, атеросклерозу, панкреатитів, діабету.