Чередування на дієті Дюкан: як чергувати білкові та білково-овочеві дні для досягнення результату
ЧЕРЕДУВАННЯ - опис етапу та продуктів для Дієти Дюкан
Під час цієї фази дієти слід чергувати дні чистих білків (ЧБ) та білково-овочеві дні (БО). Цей етап триває до тих пір, поки ви не досягнете вашої оптимальної ваги (від двох до шести місяців у середньому).
Схему чергування Ви вибираєте собі самі. Наприклад, день чистих білків, наступного дня білки з овочами (1/1). За цим принципом ви можете вибрати для себе схему 2/2, 3/3, 5/5. Але лікар Дюкан радить все ж таки дотримуватися легшої для організму схеми – 1/1.
Під час фази Чергування ви можете вживати всі продукти з фази Атака, а також будь-які овочі, крім продуктів, що містять крохмалю.
Заборонені: авокадо, боби, квасоля (не стручкова), горох, сочевиця, кукурудза, горошок, картопля, оливки/олії, всі види круп та макаронних виробів. Артишок знаходиться на межі дозволених і недозволених продуктів, тому якщо ви все ж таки вирішите його вживати - пам'ятаєте про розумні кількості.
Основні овочі, які можна вживати: помідори, огірки, редис, перець, фенхель, спаржа, квасоля стручкова, цибуля, цибуля-порей, гарбуз, капуста (всі види), гриби, селера, шпинат, салат, ендів, баклажани, кабачки. Морква та буряк є в помірних кількостях і не при кожному прийомі їжі, оскільки вони містять цукор. Салати можна заправляти соусами без жиру та цукру.
При приготуванні їжі можна використовувати:
цукрозамінник 0 ккал, оцет, зелень, спеції, сухе знежирене молоко за нормою, солоні корнішони та цибуля (не більше 1,5 цибулини в білкові дні), лимон, цедру цитрусових фруктів, сіль, гірчицю без цукру, соєвий соус без цукру в складі , рослинна олія за нормою, ароматизатори без олії та цукру, кава, дріжджі, розпушувач, желатин, агар-агар, жуйки та цукерки з аспартамом, знежирений бульйонний кубик, а також усі добавки з фази Атака.
Правила другої фази:
1) Споживання вівсяних висівок збільшується до 2 ст. ложок на день.
2) При запорах можна використовувати 1 ст.л. пшеничних висівок.
3) Намагайтеся не перевищувати 1 кг молочних продуктів на день, щоб уникнути застою ваги.
4) Продовжуйте пити щонайменше 2 літри чистої води на день.
5) Щоденна прогулянка збільшується до 30 хвилин
Ви повинні знати, що введення овочів уповільнить стрімку втрату ваги фазі Атака. Насправді чисті білки женуть воду з організму, що підвищує результати. Однак на другому етапі чергування з організму йтиме саме жир, а не вода.
Повернення води може тривати кілька днів, що може здатися періодом застою. Не хвилюйтеся, втрата ваги не припиняється, це може бути просто замасковане повернення води. Якщо це станеться, не впадайте у відчай, зачекайте кілька днів і в дні чистого білка вся зайва вода піде. Не забувайте, що 1 л води важить 1 кг.
На другому етапі Чергування до нашого раціону вводяться додаткові продукти, які допомагають добирати необхідну норму вуглеводів для людини та робити процес схуднення приємним! Але ж вони строго обмежуються кількістю!
Список продуктів, що допускаються (ДОПів) для Чергування (зі списку можна вибрати 2 продукти на день, або 1 продукт у подвійній дозі):
Кукурудзяний крохмаль – 1 ст. л. або 20 грам
Сухе знежирене молоко (до 1,5%) – 3 ст. л
Соєве борошно - 1 ст. л. або 20 грам
Сметана 3% – 1 ст. ложка або 30 грам
Какао знежирений, без цукру до 11% жирності – 1 год. ложка чи 7 гр.
Сосиски з птиці до 10% жирності – 100 гр
Соєвий натуральний йогурт – 1 шт.
Біле столове вино – 3 ст. ложки
Гаспачо – 1 склянка або 150 мл
Соєве молоко – 1 склянка або 150 мл
Соєвий соус із цукром - 1 ч.л або 5 грам
Сир до 7% жирності – 30 грам
Напій Актимель 0% із цукром - 1 баночка
Соєвий йогурт - 1 шт
Дозволені на другому етапі як бонус Ягоди Гожді – від 1 до 3х ст. ложок на день, залежно від етапу (1 ложка на чергуванні, 2 на закріпленні, 3 на стабілізації).
Обов'язково вживати олію - 1 десертна ложка на день!